Problémy se zrcátkem

Takže, jak jsem se už zmiňoval a i několik lidí mi to potvrdilo, občas vznikají problémy se zrcátky na XJčkách šestkách - něco v tom zrcátku drkotá. Jelikož se mi jedno zničené zrcátko dostalo do ruky, dávám zde obrázek, jak to v něm vlastně vypadá:

Jak je vidět, spodní vrstva je molitan (bílý) a na něm v lepivém materiálu (opět na způsob molitanu) jsou jen tak uloženy dva kusy celkem těžkého železa, které do sklíčka dělí pár milimetrů této výplně. Když se však jezdí, kov v zrcátku se klepe tak dlouho, až poněkud vymačká těsnící materiál. A potom tam už ta železa lítají "jako nudle v bandě". To také způsobuje to nehezké drnčení v zrcátkách při přejezdu například železniční tratě.

Otázka zní: Co s tím?

Jelikož moje levé zrcátko už chrochtalo jako blázen, a měl jsem i kladné odpovědi, že to funguje, rozhodl jsem s k radikálnímu řešení. Vyvrtal jsem do něj dva otvory a napěchoval běžným silikonem.

A opravdu to pomohlo. Sice zrcátko trochu smrdí, ale už skoro nemlátí a zdá se mi, že se i méně třepe. Až bílý silikon zaschne, přemaluje se černým centrofixem (taky rada od čtenáře) a bude to.

Faudy, 29.4.2003


No silikon pomohl jenom dočasně a jelikož mi více lidí potvrdilo dobré zkušenosti s purpěnou, šel jsem do toho. Díry jsem udělal dvě nové ve spodní části zrcátka a těmi jsem tam nacpal purpěnu (bílou někde z Baumaxu co jsme s ní dělali něco v koupelně). Díry jsem ihned po aplikaci zacpal a když přestalo zrcátko rachtat - pěna naexpandovala pod závažíčka, tak jsem díry zase otevřel, aby mohla přebytečná pěna ven. Přesto se trochu roztáhnula i okolo sklíčka, ale to neprasklo. Pak už jenom všechno očistit, zalepit dírky izolačkou, přetřít perem na cdčka a je to.

Faudy, 18.8.2004